Odborná stáž našich žáků v Německu

Ve dnech 6. - 9. listopadu 2017 se vybraní žáci oboru automechanik zúčastnili pod vedením svých pedagogů Ing. Štěpničky a Matouška odborné stáže do Německa. Navštívili dvě německá města: Mnichov a Stuttgart. První den stáže všichni zavítali v Mnichově do jednoho z největších muzeí vědy a techniky. Po velkolepém zážitku z technických unikátů žáci prošli i významná místa a některé historické památky v Mnichově. Druhý den stáže byl věnován návštěvě muzea automobilky BMW, kde žáci mohli vidět exponáty od prvních automobilů a motocyklů značky BMW, přes nejvýznamnější závodní vozy historie, až po nejmodernější vozy představující technologie zítřka. Celá prohlídka Světa i muzea BMW probíhala inovativním a pro žáky středoškolského věku zajímavým a motivujícím způsobem - pomocí BMW aplikace, kterou si žáci zdarma stáhli do svých mobilních telefonů. Aplikace jim ukázala interaktivní mapu, která jim umožnila individuální prohlídku v pořadí, které si sami určili. U každého exponátu pak v aplikaci našli výklad (mluvený, písemný nebo video spot).  

Třetí den stáže se skupina přesunula do města Stuttgart, domova automobilky Mercedes-Benz. Zde žáci s učiteli navštívili muzeum této automobilky, ve kterém jsou k vidění historicky první vyrobené automobily světa, nejslavnější sportovní vozy všech epoch, monoposty Formule 1 a jiných závodních sérií, ale i třeba nejmodernější hypersportovní vůz Mercedes-AMG Project One. Mercedes-Benz Muzeum, které žáci navštívili ve Stuttgartu je jediné muzeum na světě, které dokumentuje historii automobilového průmyslu po více než 130 let. Je zde k vidění 160 automobilů a více než 1 500 ostatních expozic.  

Hlavním přínosem zahraniční stáže byla pro žáky jejich osobní účast na prohlídce světoznámých automobilových značek, díky níž si žáci udělají vlastní představu o možnostech ve svém studijním oboru a nárocích na kvalitní přípravu do praxe. Přidanou hodnotou stáže pro zúčastněné pedagogy bylo především čerpání dobré praxe v rámci otevření nového oboru Autotronik na naší škole od září letošního školního roku.

Děkujeme Nadačnímu fondu Cesta ke vzdělání za poskytnutí finančního daru na realizaci této odborné zahraniční stáže! 

Realizovaná zahraniční mobilita žáků Akademie řemesel Praha je v souladu s Krajským akčním plánem vzdělávání.

 

 

 

Fotogalerie: zde

Autor příspěvku: I. N.