První vzlet v zájmovém kroužku Létání s drony

21.11.2018

Zájmový kroužek Létání s drony je nově otevřený kroužek pro žáky základních škol a žáky naší školy. Slibuje zajímavé zkušenosti v moderní oblasti létání dronů. Budoucnost dronů nabírá směr nejen v zábavné oblasti, ale i v profesním uplatnění. Příkladem může být využití dronů na monitoring staveb, policejních a hasičských zásahů nebo prohledávání nepřístupných oblastí.

Náš tým - žáci, kteří se přihlásili do kroužku -  se vydal hlavně cestou závodní. Postupnými kroky se chceme s drony naučit létat, sestavovat je a opravovat, abychom se mohl v budoucnu přihlásit na nějakou oficiální soutěž s drony.

Máme za sebou dvě motivující setkání. Již žáci pochopili základní konstrukci dronu a jeho ovládání. Po zprovoznění prvního dronu jsme se hned pustili do létání. První lety s dronem všechny přesvědčili, že to tak jednoduché nebude. Po několika nárazech do stěn či stropu jsme se rozhodli, že bezpečnější cestou učení bude létání při zemi.

Na příštích hodinách se budeme proto snažit o nacvičení ovládání na počítačovém trenažéru, abychom si naše stroje hned nezmařili. Čeká nás sestavit druhý dron, který není ještě zkompletovaný, ale rozložený na díly. Montáž druhého dronu nebude pro žáky žádný problém - společně to zvládneme.

Kroužek probíhá vždy v úterý od 15:30 (v týdnu B) ve velkém sále školy.

Informace pro další zájemce: napište na e-mail: vnejedlo@zelenypruh.cz.
Doplň náš tým a ukaž své schopnosti!
Pro žáky naší školy je kroužek zdarma!!!

 

 

 

Autor příspěvku: Ing. V. Nejedlo

 

»zpět do archivu novinek