Odborná stáž našich žáků v Polsku

Ve dnech 2. až 13. října 2017 se naši žáci oboru automechanik a autoelektrikář zúčastnili odborné zahraniční stáže v Polsku ve městě Wysokie Mazowieckie.

Ve střední škole Centrum Ksztalcenia Zawodowego strávili žáci první týden stáže. Zúčastnili se dopolední výuky teorie v předmětu Programování - pracovali s výpočetní technikou a výukovými panely s hydraulickými elementy. Učili se programovat na počítači daná zařízení a vytvářet pneumatická schemata.  Po obědě vždy žáky čekal nějaký volnočasový program - návštěva města nebo exkurze v různých spolupracujících firmách - jako například Mlekovita, Gama Group  apod. Program byl velmi zajímavý, bylo se nač dívat a pozorovat automatizované strojní zařízení. Po večeři v restauraci Ludowa pak vždy následoval program osobního volna žáků, který trávila studijní skupina vždy společně. V sobotu 7. října se konal celodenní výlet v Bialystoku. V neděli se žáci zúčastnili lesnického veletrhu nedaleko Mazowiec v obci Czechanowec. 

Druhý týden naši žáci realizovali praxi ve školní stanici technické kontroly, kde se učili základy technické kontroly vozidel a naučili se pracovat s měřícími zařízeními - například provádění zkoušky funkčnosti brzd, vůle čepů, tlumičů apod. Ve středu 11. října se žáci zúčastnili putování po Varšavě v doprovodu ředitele polské školy.

Ve čtvrtek 13. října pobyt žáků v Polsku byl u konce a následovala dlouhá cesta zpět do České republiky. Jen počasí moc nepřálo!

Realizovaná stáž byla pro žáky velmi přínosná. Měli možnost se seznámit se výukou na zahraniční škole, jejím technickým vybavením a průběhem samotné výuky v angličtině. Viděli spoustu nových věcí a poznali zdejší národní zvyky. 

Děkujeme Nadačnímu fondu Cesta ke vzdělání za poskytnutí finančního daru na realizaci této odborné zahraniční stáže!

Realizovaná zahraniční mobilita žáků Akademie řemesel Praha je v souladu s Krajským akčním plánem vzdělávání.

Fotogalerie: zde

Autor příspěvku: I. N.