Naše škola je partnerem ve 2letém projektu ALTERDRIVE v programu Erasmus+ (KA2) - 2017

Naše škola se v rámci programu Erasmus+ stala partnerskou organizací pro dvouletý projekt ALTERDRIVE v KA2 - Strategické partnerství. Cílem projektu je vytvořit e-learningovou platformu zaměřenou na vzdělávání v oblasti alternativních zdrojů energie v automobilovém průmyslu.

V projektu je zapojeno celkem 5 partnerských organizací: dvě technické střední školy - Centrum Kształcenia Zawodowego (CZK) z Polska, Akademie řemesel Praha – Střední škola technická (ARP) z České republiky), AIJO – výzkumné centrum ze Španělska a dvě organizace zajištující průběh projektu - Evropská rozvojová agentura (ERA) z Česká republiky a Perfect Project (PP) z Polska.

Autorem projektu je polská škola Centrum Ksztalcenia z města Wysokie Mazowieckie.

 

V rámci projektu bude vytvořeno 6 dílčích výstupů, proběhnou mobility jak zaměstnanců, tak žáků středních škol dle předem stanoveného harmonogramu:
O1 - Ověření učebního modelu pohonných systémů na úrovni odborného vzdělávání
Leader- CKZ; termín – listopad 17 – duben 18

O2 - Vytvoření možnosti zavedení prvků týkajících se alternativních zdrojů pohonu vozidel do výuky; příprava teoretického rozsahu
Leader - ARP; termín – únor 18 – červen 18

O3- Výzkum a ověřování potřeb zaměstnavatelů z hlediska personálních a odborných dovedností potřebných na trhu práce v tomto odvětví
Leader - PP; termín – květen 18 – září 18

O4 - Vypracování metodiky a sady praktických cvičení k vytvoření materiálů v automobilovém průmyslu týkající se alternativních pohonných zdrojů
Leader - CKZ; termín – říjen 18 – březen 19

O5 - Materiály pro vedení kurzů v automobilovém průmyslu týkající se alternativních pohonných zdrojů a provádění zkušebního cyklu kurzu se studenty a podnikateli
Leader - ERA; termín – březen 19 – květen 19

O6 – „AlterDrive "pro výuku alternativních pohonných systémů v povolání automobilového technika.
Leader – AIJO; termín – červen 19 – říjen 19

Na realizaci projektu – tvorbě učebního materiálu - se za naši školu podílí Ing. Baloun a Bc. Pišoft společně s PaedDr. Nechvátalovou a Ing. Pišoftovou.

PRŮBĚH PROJEKTU:
Ve dnech 13. - 15. prosince 2017 proběhl "Kick up meeting" v partnerské škole v Polsku, která je zároveň leader projektu. Za naši školu se meetingu zúčastnila Ing. Pišoftová a Ing. Pospíšil. Kromě představení partnerů a organizačních záležitostí projektu bylo  na tomto zde odhlasováno i logo projektu, jehož návrhy tvořili žáci z naší a polské školy.

Další meeting, jehož organizátorem jsme byli právě my, proběhl 17. dubna 2018 na Akademii řemesel Praha - SŠT.
Více zde.

V rámci projektu proběhl dne 14. června 2018 třetí pracovní meeting skupiny všech pěti partnerů projektu tentokrát ve Španělsku, ve výzkumném centru AIJU. Hlavním tématem setkání bylo shrnutí uskutečněných aktivit a rozdělení práce jednotlivých partnerů pro další období. Pracovního meetingu se účastnil i Ing. Drahoslav Matonoha, ředitel Akademie řemesel Praha - SŠT.

Více zde.

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se konala regionální konference programu Erasmus + v Bialystoku. V rámci této konference byl polskými partnery představen dvouletý projekt AlterDrive. 

Více zde.

Od 26. do 30. listopadu 2018 proběhla 5 denní odborná stáž pedagogů z partnerských škol projektu ALTERDRIVE v programu Erasmus+ (ARP, CKZ) ve výzkumném centru  AIJU Instituto Tecnológico ve Španělsku.

Více zde.

Publicita projektu: vyšlo v Učitelských novinách 

Autor příspěvku: I. N.