Naše škola je partnerem ve 2letém projektu ALTERDRIVE v programu Erasmus+ (KA2) - 2017 až 2019

Naše škola se v rámci programu Erasmus+ stala partnerskou organizací pro dvouletý projekt ALTERDRIVE v KA2 - Strategické partnerství. Cílem projektu je vytvořit e-learningovou platformu zaměřenou na vzdělávání v oblasti alternativních zdrojů energie v automobilovém průmyslu.

V projektu je zapojeno celkem 5 partnerských organizací: dvě technické střední školy - Centrum Kształcenia Zawodowego (CZK) z Polska, Akademie řemesel Praha – Střední škola technická (ARP) z České republiky), AIJO – výzkumné centrum ze Španělska a dvě organizace zajištující průběh projektu - Evropská rozvojová agentura (ERA) z Česká republiky a Perfect Project (PP) z Polska.

Autorem projektu je polská škola Centrum Ksztalcenia z města Wysokie Mazowieckie.

 

V rámci projektu bude vytvořeno 6 dílčích výstupů, proběhnou mobility jak zaměstnanců, tak žáků středních škol dle předem stanoveného harmonogramu:
O1 - Ověření učebního modelu pohonných systémů na úrovni odborného vzdělávání
Leader- CKZ; termín – listopad 2017 – duben 2018

O2 - Vytvoření možnosti zavedení prvků týkajících se alternativních zdrojů pohonu vozidel do výuky; příprava teoretického rozsahu
Leader - ARP; termín – únor 2018 – červen 2018

O3- Výzkum a ověřování potřeb zaměstnavatelů z hlediska personálních a odborných dovedností potřebných na trhu práce v tomto odvětví
Leader - PP; termín – květen 2018 – září 2018

O4 - Vypracování metodiky a sady praktických cvičení k vytvoření materiálů v automobilovém průmyslu týkající se alternativních pohonných zdrojů
Leader - CKZ; termín – říjen 2018 – březen 2019

O5 - Materiály pro vedení kurzů v automobilovém průmyslu týkající se alternativních pohonných zdrojů a provádění zkušebního cyklu kurzu se studenty a podnikateli
Leader - ERA; termín – březen 2019 – květen 2019

O6 – „AlterDrive "pro výuku alternativních pohonných systémů v povolání automobilového technika.
Leader – AIJO; termín – červen 2019 – říjen 2019

Na realizaci projektu – tvorbě učebního materiálu - se za naši školu podílí Ing. Baloun a Bc. Pišoft společně s PaedDr. Nechvátalovou a Ing. Pišoftovou.

PRŮBĚH PROJEKTU:
Ve dnech 13. - 15. prosince 2017 proběhl "Kick up meeting" v partnerské škole v Polsku, která je zároveň leader projektu. Za naši školu se meetingu zúčastnila Ing. Pišoftová a Ing. Pospíšil. Kromě představení partnerů a organizačních záležitostí projektu bylo  na tomto zde odhlasováno i logo projektu, jehož návrhy tvořili žáci z naší a polské školy.

Další meeting, jehož organizátorem jsme byli právě my, proběhl 17. dubna 2018 na Akademii řemesel Praha - SŠT.
Více zde.

V rámci projektu proběhl dne 14. června 2018 třetí pracovní meeting skupiny všech pěti partnerů projektu tentokrát ve Španělsku, ve výzkumném centru AIJU. Hlavním tématem setkání bylo shrnutí uskutečněných aktivit a rozdělení práce jednotlivých partnerů pro další období. Pracovního meetingu se účastnil i Ing. Drahoslav Matonoha, ředitel Akademie řemesel Praha - SŠT.

Více zde.

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se konala regionální konference programu Erasmus + v Bialystoku. V rámci této konference byl polskými partnery představen dvouletý projekt AlterDrive. 

Více zde.

Od 26. do 30. listopadu 2018 proběhla 5 denní odborná stáž pedagogů z partnerských škol projektu ALTERDRIVE v programu Erasmus+ (ARP, CKZ) ve výzkumném centru  AIJU Instituto Tecnológico ve Španělsku.

Více zde.

Ve dnech od 3. do 7. 6. 2019 se uskutečnila ve městě Wysokie Mazowieckie v Polsku u lídra projektu plánovaná zahraniční stáž našich 16 žáků v rámci projektu ALTERDRIVE v programu Erasmus+.

Více zde.

V týdnu od 10. do 14. 6. 2019 nás navštívila skupina 16 studentů z Polska se svými pedagogy. Pokračovala tak druhá část výměnného pobytu v rámci projektu ALTERDRIVE.

Více zde.

Dne 17. září 2019 se konala plánovaná Mezinárodní konference projektu AlterDrive v budově školy Akademie řemesel Praha - SŠT, kde byla představena v ČR vzdělávácí platforma včetně využití virtuální reality a doprovodných aktivit na téma elektromobilů. 

Více zde.

 

Projekt byl úspěšně ukončen Závěrečnou konferencí v Polsku ve dnech 17. a 18. října 2019.

 

 Publicita projektu: zde

Publicita projektu: vyšlo v Učitelských novinách 

[Získaná cena projektu - 1. místo]

Autor příspěvku: I. N.