SOLLERTIA Praha 2017

26.05.2017

Dne 17. května se ve slavnostních prostorách v Brožíkově síni Staroměstské radnice na Praze 1 uskutečnilo vyhlášení výsledků již 7. ročníku soutěže SOLLERTIA Praha 2017.

Jde o dovednostní soutěž žáků pražských středních odborných škol v osmi oborech vzdělání – elektrikář, truhlář, mechanik opravář motorových vozidel, strojní mechanik, stavebnictví, a dále v oborech kadeřník, cukrář a kuchař.

Soutěž Sollertia Praha je součástí programu zaměřeného na podporu odborného vzdělávání na území hlavního města. Hlavním principem soutěže je přímé porovnání výkonu žáků a tzv. vyzyvatele – odborníka z praxe v závěrečném kole, kde jsou všem nastavena stejná pravidla a žáci se posuzují za stejný soutěžní úkol podle stejných kritérií jako vyzyvatel. Nejlepší žák z každého oboru, který dosáhne alespoň 66 % výsledku vyzyvatele, je oceněn čestným titulem Sollers (z lat. zručný) a medailí z ryzího stříbra.

Výsledky žáků Akademie řemesel Praha – SŠt

1. místo a titul SOLLERS získal Ondřej H., žák 1. ročníku, obor elektrikář.

Ondřej dosáhl 98 % výkonu vyzyvatele, kterým byl řemeslník-elektrikář Drahomír Novotný. Zásluhu na tom má jistě i učitel odborného výcviku, který Ondru připravoval.

4. místo a Čestné uznání získal Václav E., obor strojní mechanik.

Vyzyvatelem byl pan Hůzl z firmy Letecké opravny Malešice. Petr dosáhl výsledku 109 %! Zde je pro úplnost nutno poznamenat, že 100% vyzyvatele předčili všichni soutěžící na 1. až 4. místě. Podle vlastních slov poněkud překvapeného vyzyvatele, ačkoliv odvedl práci velmi slušné kvality, ve srovnání s umem mladíků z učilišť prostě „neměl svůj den“. Žáci zkrátka předčili mistra!

4. místo a pamětní list získal Tomáš K., obor mechanik opravář motorových vozidel.

Vyzyvatelem byl pan Želivský, firma TUKAS. Filip dosáhl výsledku 59 %.

4. místo a Čestné uznání získal Martin H., obor truhlář. Vyzyvatelem byl pan Petržík a Martin dosáhl výsledku 80 %.