Řemeslománie - zážitkové dopoledne pro žáky základních škol

07.10.2017

Řemeslománie – je nová propagační aktivita, kterou pořádá Akademie řemesel Praha - SŠt pro pražské základní školy. Jde o zážitkové dopoledne pro žáky základních škol, kdy přijedeme a nabízíme soubor řemeslných workshopů a soutěží přímo v jejich základní škole s cílem zvýšit zájem žáků o technické vzdělávání.

Akademie řemesel Praha - SŠt dlouhodobě podporuje zájem žáků základních škol o technické vzdělávání realizací motivačních aktivit s cílem upozornit mladou generaci na nutnou potřebu obnovy tradičních řemesel chybějících na trhu práce. Představujeme žákům základních škol řemeslo jako atraktivní a perspektivní volbu pro žáka deváté třídy.

A jak získat mladou generaci pro studium technických a řemeslných oborů? Názornými počiny a řemeslnými ukázkami - činnostmi, které si sami žáci základních škol vyzkouší. Na sedmi pracovištích si žáci druhého stupně ZŠ Ústavní v Praze 8 vyzkoušeli základní řemeslné dovednosti a techniky při výrobě dřevěného výrobku (stanoviště: „Podívej, co umí truhlář!"), seznámili se s tesařskými dovednostmi (tři stanoviště: „Postav dřevěný domek!", „Dřevěné schody do nebe!" a „Jak na vruty a hřebíky!"), procvičili si společně s elektrikáři znalosti z fyziky a měření fyzikálních veličin (dvě stanoviště: „Už to svítí, houká a zvoní!" a „Měříme volty a ampéry!"). Nechyběly ani zednické dovednosti (stanoviště: „Zdíme komín!").

Akce se vydařila a nadšení dětí bylo veliké!
Zároveň děkujeme paní učitelce z této základní školy za úžasnou spolupráci!

Fotogalerie zde

Poděkování zde

Autor příspěvku: I.N.

»zpět do archivu novinek