Řemesla živě - Novoměstská radnice 2019

06.03.2019

Řemesla živě – Novoměstská radnice 2019Řemesla živě

Festival řemeslných workshopů – motto: „Vyzkoušej si, zažij si!" ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a MČ Praha 2


Ve dnech 27. a  28. 2. 2019 se konala akce na Novoměstské radnici, která ve spolupráci s odbornými středními školami, učilišti a řemeslníky zaplnila své historické prostory. Návštěvníci si vyzkoušeli, jak se pracuje s rozličnými materiály -  kamenem, dřevem, pedigem, sádrou…

Ukázky řemeslných oborů - aktivity našich učitelů a žáků -  zaujaly většinu návštěvníků - zejména učitele a výchovné poradce ze základních škol a především žáky 7. a 8. tříd.

Děkujeme za reprezentaci naší školy žákům a jejich učitelům uvedených oborů:

 

1)      Obor vzdělání: SUS / Líheň zručnosti - děkujeme paní Vodové a Skovajsové, které se žáky předvedly slavnostní tabule na téma „sv. Valentýna“ a paní Pavlatové, která se žáky předvedla pletení košíků z pedigu

2)      Obory vzdělání: Truhlář/ Tesař / Podlahář- děkujeme panu Hrochovi, Klainovi a Kocurovi za ukázky ručního hoblování, šroubování vrutů a řezání ruční pilou. Truhláři prezentovali společenskou hru ČAMBURÍNU, která pochází z Krkonoš, a už téměř není nikde k vidění - naše škola ji vyrobila ve spolupráci se stážisty z Chorvatska. Podlaháři pořádali soutěže ve skládání kobercových obrazů – tzv. puzzle.

3)      Obor vzdělání: Elektrikář – silnoproud/ Instalatér – děkujeme panu Melicharovi a Fišerovi, instalatérům, za ukázku lisování měděných trubek a panu Uzlovi za ukázky světelných a zásuvkových obvodů a stykačových kombinací.

4)      Obor vzdělání: Montér suchých staveb / Malíř / Zedník – děkujeme panu Provazníkovi, Hrubému, Procházkovi a Čechovi, kteří se žáky předvedli montáže vrutů do SDK, malování na sádrové odlitky a práci se stavebnicemi z malých cihliček.

 „Řemesla zažívají postupnou renesanci. Svědčí o tom vzrůstající počet středoškoláků i vysokoškoláků, kteří si své vzdělání doplňují právě výučním listem v některém z řemeslných oborů. Novoměstská radnice ve zmíněném termínu nabízí všem, kdo se o řemesla zajímají, možnost si je vyzkoušet a promluvit si s mistry oboru. To je poměrně unikátní možnost.“ Popisuje výjimečnost akce „Řemesla živě“ ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Celá akce podpořila zájem mladé generace o řemeslné obory a společně se těšíme se na další ročník.

Fotografie: zde

»zpět do archivu novinek