Fandíme našim žákům ve 4. ročníku závodu RC modelů na hybridní (vodíkový) pohon!

23.03.2018

Již se koná 4. ročník projektu Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC) společnosti Hydrogen Educational a přináší letos řadu novinek pro rok 2018. Naši kluci opět soutěží!

Středoškolský závod RC modelů s vodíkovým pohonem se pojede v areálu ČVUT v Praze. Dvacet zúčastněných středoškolských týmů se 14. a 15. dubna 2018 utká v šestihodinovém vytrvalostním závodě dálkově ovládaných modelů aut s hybridním vodíkovým pohonem, který se letos, stejně jako loni odehraje v prestižním vysokoškolském prostředí.

Závod představuje vyvrcholení programu Horizon Educational Group, jehož smyslem je přiblížit středoškolským žákům STEM obory (science, technology, engineering, matematics) a nadchnout je pro technologie obnovitelných zdrojů energie.

Žáci se s pomocí Horizon Energy Boxu seznamují s obnovitelnými zdroji energie a teoretické znalosti pak použijí při sestavení dálkově ovládaného závodního auta, poháněného vodíkovým palivovým článkem. Pedagogové získávají speciálně vytvořené studijní plány pro použití v hodinách chemie i fyziky. Efekt programu H2AC je tedy dlouhodobý.

I letošní vítěz českého finále H2AC pojede reprezentovat ČR na mezinárodním klání v závodu 24 hodin v Německu.

Naše škola, Akademie řemesel Praha - SŠt, připravuje do středoškolského závodu RC modelů s vodíkovým pohonem soutěžní tým „Kings of green stripe“ pod vedením pedagoga praktického vyučování. Žáci oborů automechanik a autoelektrikář získají svou účastí v projektu nejen neocenitelné zkušenosti, ale i znalosti a dovednosti, které využijí ve studiu svého oboru.

Soutěžní tým strávil desítky hodin nad stavbou a technickým zdokonalením nových soutěžních RC modelů a tak pevně věříme, že se jim závod vydaří a pojedou na mezinárodní závod do Německa!

Kluci, fandíme Vám!

Autor příspěvku: J.W.

[Tisková zpráva][Harmonogram]

»zpět do archivu novinek