Den otevřených dveří s virtuální realitou!

17.11.2018

Mezinárodní soutěž učňů v řemeslných dovednostech - ŘEMESLO/SKILL 2018, která se konala od 18. do 20. září na vysokomýtském náměstí, má své vítěze i z Akademie řemesel Praha - SŠT. Mezi 66 soutěžícími z více než dvaceti škol z České republiky, Slovenska a Maďarska se nejlépe v oboru Zedník umístili: Ruslan I. a Ivan M. z Akademie řemesel Praha – Střední školy technické. Gratulujeme!

HELUZ

Společnost Heluz poskytla vítězům program virtuálního zdění - možnost, jak zábavnou formou zkusit postavit část domu s pomocí virtuální reality. Za pomoci technických pomůcek a speciálního programu si naši žáci po dobu 3 měsíců budou moci v budově školy (kinosále) sami vyzkoušet vyzdění rohu přesně podle prováděcího postupu, dozdění otvoru pro okno a usazení překladu či zdění s cihlou Femily 2in1. 

Poprvé bude projekt virtuální reality předveden 6. prosince v rámci Dne otevřených dveří. Program je určen všem, kteří se chtějí seznámit s možnostmi virtuálního prostředí, rádi hrají počítačové hry a přitom mohou svůj um a šikovnost využít při praktické stavební činnosti. Mohou tak získat atraktivní návod, jak bezchybně vyzdít obvodové zdi nebo okenní otvory. A pokud si virtuální stavebník neví rady, program ho upozorní na špatný postup nebo poradí, jak správně postupovat dál.

Přijďte ve čtvrtek 6. 12. od 15.00 a od 16.00 hodin na Den otevřených dveří a seznamte se s perspektivními obory naší školy a přijďte si zábavnou formou zkusit postavit část domu s pomocí virtuální reality.

 

Autor příspěvku: I. N.

»zpět do archivu novinek