Naši žáci oboru Stravovací a ubytovací služby byli opět úspěšní v barmanském kurzu

30.01.2019

Žáci třídy Z 2. B, Michaela, Andrea a David, od 21. do 25. ledna 2019 absolvovali týdenní barmanský kurz, který pro naši školu vždy vede pan Zdeněk Javorský – člen České barmanské asociace v Intercontinentálu. 
Naši žáci během týdne prošli teoretickou částí, kde se učili zbožíznalství a techniky koktejlového baru. Pak je čekala část praktická, kde si osvojovali základní metody přípravy míchaných nápojů. Probírali asi 60 receptur celosvětově známých koktejlů. Denně psali testy a za domácí úkol si měli připravit koktejlový lístek. V pátek byla praktická zkouška, která se skládala z obsluhy hosta, který si objednal vybraný míchaný nápoj. Po objednávce u stolu přišla na řadu samotná příprava koktejlu, prezentace, obsluha poroty a hostů. Závěrečný test obsahoval 80 otázek. 
 
Po úspěšném složení praktických i ústních zkoušek získali Michaela, Andrea  a David certifikát barmanského kurzu. Kurz je pro žáky velmi přínosný - rozšiřuje jejich znalosti a dovednosti a jeho přidanou hodnotou je zároveň i výhoda prokázání těchto dovedností získaným certifikátem až se jednou budou ucházet o zaměstnání ve svém oboru.

 

Více fotografií na zde

 

»zpět do archivu novinek