Finanční pomoc kavárně AdAstra

13.12.2018

Kavárnu AdAstra, která funguje již tři roky, provozuje obecně prospěšná společnost Zajíček na koni a je zároveň pracovištěm pro osoby s mentálním handicapem. Zaměstnanci s handicapem pracují v kuchyni, za barem a i obsluhují. Najdete mezi nimi jak klienty organizace Zajíček na koni o.p.s., tak i žáky spolupracujících středních škol, jako je například i naše Akademie řemesel Praha - Střední škola technická. Více o kavárně

Předminulý týden na Facebooku tato kavárna oznámila, že se potýká s existenčními problémy a možná zavře. To vyvolalo mezi lidmi nečekanou vlnu solidarity a na její podporu Češi vybrali zhruba 300 tisíc korun. Díky tomu zůstane otevřená minimálně do léta a handicapovaní zaměstnanci tak nepřijdou o práci.

Naše škola dlouhodobě spolupracuje s kavárnou AdAstra v rámci praxe žáků oboru Stravovací a ubytovací služby. Rozhodli jsme se na záchranu kavárny také přispět.

Vyučující oboru SUS, paní Vodová a Skovajsová, zorganizovaly akci na podporu kavárny - připravily spolu se žáky 1. ročníku oboru SUS malé balíčky dobrého cukroví jako poděkování za příspěvky od zaměstnanců školy. S nimi a s kasičkou pak obcházeli dva žáci celou školu - všechny zaměstnance. U většiny zaměstnanců školy se tato charitativní akce setkala s porozuměním a přispěli do kasičky na záchranu kavárny AdAstra. Vybralo se celkem 5684 Kč!

Tento peněžitý dar jsme kavárně slavnostně předali a těšíme se z jejího dalšího fungování.

 

Situace kavárny aktuálně v roce 2019

Autor příspěvku: A. Vodová

»zpět do archivu novinek